03.09.2018

Якщо не бігаєш, поки здоровий,

доведеться побігати, коли захворієш.

Квінт Горацій Флакк

В рамках проведення Олімпійського тижня 3 вересня 2018 року в Лисичанському педагогічному коледжі відбувся легкоатлетичний пробіг «Лонгмоб – 2018».

 

Біг - найдемократичніший вид спорту, тому що однаково корисний як для жінок, так і для чоловіків будь-якого віку. Щоб займатися ним, не треба витрачатися на абонемент, купувати екіпіровку та спеціальне обладнання. Для тренувань потрібні лише добротні кросівки і величезне бажання бігати.

 

Але пробіжка починається з розминки, тому керівником студії була проведена флешмоб-розминка.

 

Займайтеся фізично культурою і будьте здорові!!!

30.04.2018

 

Ось і  підведені підсумки Конкурсу!

 

Конкурс проводився протягом лютого-квітня 2018 року.

 

Результати можна переглянути на вкладці

Конкурс "Школа здоров'я".

 

Вітаємо переможців!

05.02.2018

 

Одним із важливих аспектів розв’язання проблеми здоров’я дітей і підлітків через освіту є підготовка високоосвіченого грамотного педагога, який поряд з усвідомленням особистої відповідальності за збереження свого здоров’я є активним носієм формування здоров’язбережувального освітнього простору.

 

Циклова комісія фізичного виховання, до складу якої входить керівник студії, під час навчально-виховного процесу намагається досягти результативності висунутого аспекту.

 

05.02.2018 для студентів спеціальності «Фізичне виховання» відбувся захід «Учитель фізичного виховання – носій культури здоров’я особистості».

 

У сучасних умовах інтенсифікації навчання виникає необхідність підготовки вчителя до впровадження здоров’язбережувальних технологій в навчально-виховному процесі. Використання оздоровчих технологій майбутніми педагогами в освітньому процесі сприяє формуванню мотивації здорового способу життя в школярів.

 

На захід були запрошені вчителі шкіл міста Лисичанська Волошин В.С. та Дінчиян Н.Б. Вони продемонстрували свій досвід роботи з даного напрямку.

 

«Точно вибрана професія — запорука довголіття. Від роботи потрібно отримувати радість, а не жахливі сни. Ну, нехай, не радість, а хоч би спокійне задоволення» (В. Годгівс)

 

29.01.2018

Здоров'я дітей - одне з найважливіших багатств нашого суспільства. Ні для кого не секрет, що протягом останніх років це "багатство" катастрофічно погіршується.

Януш Корчак писав у своїх спостереженнях: «Дорослим здається, що діти не піклуються про своє здоров'я ... Ні. Дітям абсолютно так само, як і дорослим, хочеться бути здоровими і сильними, тільки вони не знають, що для цього треба робити».

ВП "Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка" та валеологічна студія "Краса і здоров'я" запроваджує конкурс "Школа здоров'я" з метою:

- підвищення ефективності та результативності роботи щодо здоров’язбереження студентської та учнівської молодді;

- підтримки і розвитку активності в формуванні програмно-методичного забезпечення здоров’язбережувального освітнього простору;

- активізації взаємодії суб'єктів освітнього процесу в формуванні здорового простору для успішного професійного навчання і освіти учнівської молоді.

 

ПОЛОЖЕННЯ

Бажаємо успіхів!

 

 

29.11.2017

Існує величезна кількість теорій харчування, і однією з популярних не так давно стала дієта по групі крові.

 

Групи крові формувалися тисячами років. Спочатку була лише одна, а коли люди почали кочувати по територіях із різним кліматом і способом життя, кількість груп збільшувалася. Усі вони залежать в основному від того, що людина їсть і де живе.

 

29 листопада була організована пізнавальна програма  «Меню за групою крові». Студенти дізналися, як виникли групи крові і коли вони змішалися. А також про продукти, які необхідно вживати при різних групах крові.

 

Цілком можливо, що не всі сприймають харчування по групі крові всерйоз. Але якщо хтось бажає її випробувати на собі, то легко запам’ятати:

 

  •  Для «мисливців», володарів першої, призначена м’ясна дієта.
  •  Для «хліборобів» з другої – вегетаріанська, з переважанням їжі рослинного походження.
  •  Для «кочівників» з третьої оптимально молочне харчування, при цьому продукти повинні бути нежирними.
  •  «Нові люди» з четвертої повинні віддавати перевагу овочевим стравам, кисломолочним продуктам, дарів моря.

 

 

18.10.2017

    Останнім часом з'являється все більше інформації про позитивний вплив тварин на людину.

    Домашні тваринки мають  властивість гармонізувати, упорядковують психоемоційний стан свого господаря, але основний їх вплив непомітний, делікатний і життєво необхідний людині в сучасних умовах.

    17 жовтня у коледжі проведено ІІ Регіональний семінар-виставку «Актуальні проблеми розвитку спорту з собаками в регіоні», в якому взяли участь і учасники студії, і її керівник.

    Виставка собак дарує як учасникам так і глядачам велике почуття свята і радості від простого присутності на цьому захоплюючому заході.

    На виставці завжди можна познайомитися і поспілкуватися з любителями самих різних собак, запитати поради або поділитися досвідом.

    Виставка - це прагнення до лідерства, відчуття радості перемоги та успіхів своєї собаки.

    Всі учасники заходу отримали призи та смачні подарунки.

 

12.10.2017

    Керівник студії Борисенко Л.Л. разом з регіональним тренером Крошкою С.А. залучені до впровадження проекту «Вчимося жити разом» в коледжі. Він впроваджений за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні і стане складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту. Головним партнером проекту є Міністерство освіти і науки України.

    Проект має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо.

  Учасниками чергового тренінгу стали студенти 2 курсу спеціальності «Середня освіта (фізична культура)», які вчилися визначати позитивну самооцінку, ефективне спілкування, співчуття, попередження та розв'язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами, мотивацію успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення, активну громадську позицію.

Позитивна, доброзичлива атмосфера, яка панувала під час проведення тренінгу заохочувала майбутніх вчителів до активної і продуктивної діяльності.

20.09.2017

 

    Міжнародний день студентського спорту для сучасної молоді – це ще одна можливість оздоровитися, проявити свої спортивні здібності, силу та спритність. Спорт – це вагома частина нашого життя, яка приносить радість, дарує красу і примножує здоров'я!

 

Це дійство було започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU).

Цього року стартував марафон віджимання, 22 рази на честь існування в світі цього свята. Ось і члени студії долучилися до марафону віджимання в цей день.

    Спосіб життя найсуттєвіше впливає на здоров'я людини. Змінити його відповідно до принципів здорового способу життя складно, але можливо, бо це залежить від самої людини.

14.09.2017

 

   Ось і розпочався новий навчальний рік. З перших днів навчання починається незвіданий, цікавий, і водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до нового життя. Молодь нашого закладу розуміє, що у коледжі кується майбутня освітянська еліта України, особливо зараз, коли створюється «Нова українська школа».

      14 вересня 2017 року відбулося перше засідання студії.

   На засіданні були визначені принципи роботи студії, її пріоритетні шляхи роботи, обговорені теми наступних зустрічей, які цікаві студентству. 

       

       План  роботи студії.

 

 

        З питань щодо участі в наступних засіданнях студії можна звертатися в аудиторію 213 до її керівника Борисенко Л.Л.

 

27.10.2016

 

27 жовтня 2016 року відбулося відкрите засідання студії за темою «Здорові діти – здорова країна», яке проходило у формі усного електронного журналу.

 

„Я не боюся ще й ще раз повторити: турбота про здоров’я – це найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили...”.

 

                                                                                    В. Сухомлинський

 

Під час засідання студенти згадали, що таке здоров’я, а також вислухали думки дошкільників, молодших школярів та молоді.

 

          Була представлена статистика по захворюваності населення України.

          Студенти працювали в групах, грали в ігри та висловлювали свої думки з питань теми засідання.

          Бесіду супроводжувала презентація, фото- та відео-матеріали.

 


04.05.2016

 

4 травня відбулося чергове засідання валеологічної студії «Краса і здоров'я». Тема засідання продиктована відзначенням Дня Європи в Україні «Європейські традиції оздоровлення».

Незважаючи на універсальний характер поняття «здоровий спосіб життя», кожен, хто вирішує для себе дотримуватися цих принципів, формує свій уклад життя. Те саме стосується і людей, що проживають в межах певної країни: кожна нація має свої звичаї та погляди щодо того, що означає «здоровий спосіб життя».

Під час дискусії, що таке «здоров'я» та «здоровий спосіб життя», між студентами відбувся справжній брейн ринг. А коли була надана статистика стану здоров'я українців у порівнянні зі іншими державами Європи молодь була шокована даними, Україна знаходиться майже в кінці списку.

Було подано відео- та аудіо-матеріали про методи оздоровлення в різних країнах Європи та Україні. Ми багато і запозичили традицій, але є й власні, давні.

Завершенням засідання став мозковий штурм «Як же потрібно берегти здоров'я?»

 

Доброго здоров'я, люди, доброго вам дня.
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня. 
Хай сміється мирне небо і дивує світ. 
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт. 
Бо здоров'я, люба молодь, в світі головне. 
А здоровий і веселий – щастя не мине!

 

Учасники студії в черговий раз запевнилися, що «Здоров'я – найцінніший скарб людини…»

 

 

 

 

28.04.2016
        28 квітня з метою вшанування трагічних сторінок історії України та пам'яті загиблих на Чорнобильській АЕС було проведене чергове засідання валеологічної студії у формі усного журналу "Біль Чорнобиля - мій біль". Увазі студентам був запропонований мультимедійний та відеоматеріал, який відтворює ті події, коли через людську недбалість під час невиправданих і непрорахованих експериментів стався вибух на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції… Після цієї події світ поділився на «до» та «після». І першими прийняли на себе удар страшної катастрофи пожежна охорона ЧАЕС та пожежна бригада з Прип'яті: рятувальники зробили все, аби загасити страшний вогонь, однак величезна хмара невидимого радіаційного пилу затягла все місто і попливла світом… Наслідки цієї катастрофи відчуваються і дотепер, віддаються болем багатьох українських, російських та білоруських родин. Спалах над Чорнобильською атомною станцією сліпучим сяйвом висвітлив кожного, хто там працював і хто там жив, хто був поряд з бідою в ту трагічну годину, хто віддав свою молодість, життя і здоров'я заради врятування людей і рідної землі. Присутні студенти і викладачі вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто віддав своє життя та здоров'я заради наступних поколінь, заради нас…
          Дзвони Чорнобиля бентежать наші душі вже більше 25 років: що буде далі? Адже іншого житла, окрім нашої блакитної планети, у нас немає. Через Чорнобиль ми усвідомили, що щастя – це трава, в яку можна лягти, не боячись радіації, це тепла річка, в якій можна скупатися, це усміхнені дитячі Ми повинні жити мрією майбутнього з добротою, надією, вірою, любов'ю до рідної землі та дбати про те, щоб майбутні покоління не переживали подібних трагедій і мали змогу побачити світ прекрасним, повітря – чистим, а не таким, що забирає життя.

 

 

 

 

08.12.2015

8 грудня відбулося чергове засідання валеологічної студії «Краса і здоров'я» за темою «Цінності – які не мають ціни». В засіданні доцільно інтегрувалися різні форми роботи: дискусії, рішення сюжетно-рольових завдань, проблемні питання, використання інформаційно-комунікативних технологій.

Учасники засідання поглибили знання, пов'язані з поняттям «толерантність», з основними рисами толерантної і інтолерантної особистості. В ході вирішення завдань та обговорення питань вчилися аналізувати себе та оточуючих людей в різних ситуаціях, знаходити шляхи виходу з конфліктів.

Студенти показали свої бачення про те, що у сучасному суспільстві не можна жити без протиріч, що люди завжди відрізняться поглядами, смаками, вподобаннями. Але, поряд з цим, дійшли до висновку, що любі протиріччя не можна доводити до конфліктів, задля збереження душевного, психічного і фізичного здоров'я.

Робота валеологічної студії триває…

 

 

 

 

 30.11.2015 

Реалізація завдань утвердження здорового способу життя як невід'ємного елементу загальної культури українця, збільшення життєвого ресурсу, бажання бути здоровим, навчитися жити еволюційно і свідомо – такі завдання є головними у функціонуванні валеологічної студії "Краса і здоров'я".

Черговий захід в системі роботи студії відбувся 30 листопада 2015 року на передодні Всесвітнього Дня Боротьби зі СНІДом. «Попереджений – значить захищений» – така тема інформаційно-просвітницької години зібрала студентську спільноту для висвітлення глобальної проблеми ХХІ століття ВІЛ/СНІДу та шляхів її попередження.

В активному обговоренні легенди «Хан і Сокіл» учасники заходу дійшли до висновку, що не можна існувати в нашому світі без доброзичливих людських взаємин, а випадкові стосунки можуть зруйнувати мрії, надії, сподівання людини.

Останні дослідження та статистичні дані вразили присутніх надзвичайним масштабами розповсюдження хвороби.

Цікавий інформативний та змістовний матеріал сприяв емоційному навантаженню і свідомому уявленні про можливі та небажані наслідки захворювання.

На заході просліджувалася реалізація завдань морального становлення особистості через розставлення акцентів на дівочу цнотливість, чоловічу відповідальність, вірність та довіру між закоханими.

На завершення кожен студент отримав флаєр з профілактики ВІЛ/СНІДу та червону стрічку Франка Мура – символ боротьби зі СНІДом.