20 вересня - Міжнародний день студентського спорту

Щороку 20 вересня відзначається Міжнародний день студентського спорту. Це свято було започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU).

Цей день покликаний привернути увагу та підвищити значущість спорту в навчальних закладах незалежно від підпорядкування та залучити до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяти його популяризації і розвитку. Рухомий спосіб життя, фізична культура і спорт є надійним джерелом доброго настрою і оптимізму, здоров'я і довголіття!


Студенти нашого коледжу теж не залишились осторонь. Брали участь у спортивних змаганнях, конкурсах, дискусійних семінарах, а також підготували статті про важливість фізичної культури та здорового способу життя.

 

Здоровий спосіб життя

 

Спосіб життя це загальна формула щоденного буття особистості, типові, часто практиковані норми поведінки людей, спосіб їхньої діяльності в праці й побуті, у виробництві й споживанні як матеріальних, так і духовних цінностей. Способу життя не існує у тварин. Він є тільки там, де є культура. Тільки в людей культура організує, надає певну ритміку й символічний сенс сукупності подій, що характеризують спосіб життя. Культура й спосіб життя дві сторони одного цілого.

 

Виокремлюють різні види способу життя. При цьому основою можуть слугувати певні системи соціально-культурних цінностей, пріоритетів: картини світу, розуміння норм, коло спілкування, інтереси, потреби і способи їх задоволення та ін. Приміром, здоровий спосіб життя передбачає правильне харчування, дотримання правил і норм гігієни, наявність умов на роботі й удома, заняття спортом, мінімальне вживання алкоголю тощо.

 

Можна також вести мову про спосіб життя "золотої молоді", номенклатури, інвалідів, про аскетичний (турбота про спасіння власної душі, спартанська скромність), студентський (асоціюється з безтурботністю й легким ставленням до життя), армійський, курортний, міський, сільський, злочинний та ін.

 

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) це все в людській діяльності, що стосується збереження і зміцнення здоров`я, все, що сприяє виконанню людиною своїх людських функцій через діяльність з оздоровлення умов життя праці, відпочинку, побуту.

 

Фізичну активність (10 хвилин руху щодня продовжують життя на 2 роки). Гіподинамія атрофує м'язи, вимиває кальцій із кісток, знижує опірність організму, погіршує якість сексуального життя, сприяє атеросклерозу, ожирінню, інсульту та інфаркту. Зробіть перший крок ходіть. Мінімум 30 хвилин щодня у швидкому темпі.

 

Психічне здоров'я. Невід'ємною частиною здорового способу життя є позитивне мислення, хороший настрій: покращується обмін речовин, міцніє імунітет, сповільнюються процеси старіння. Важлива деталь – 7-8-годинний сон! Сон менше 7 годин збільшує ризик інсультів та інфарктів на 33%!

 

Здорове харчування. Всі водії чудово знають, наскільки важливо заливати в автомобіль якісний бензин. Так і з людським організмом. Якщо хочемо довго "бути на ходу" і не "ламатися" – варто їсти максимально корисну їжу, яка лікує, а не калічить. Дуже важливо контролювати масу тіла: зайва вага скорочує життя на 5 років, а ожиріння на 15 років.

 

Найпростіше і найскладніше – це взяти відповідальність за своє здоров'я. Але якими б ми зайнятими не були, пам'ятаймо, що у кожного з нас лише одне серце та одне життя, і як ми його проживемо, великою мірою залежить від нас. Жоден лікар, жодна державна програма не зроблять нас здоровими. Здоровими зробити себе можемо тільки ми

Підготували:

Бочко Н., Шубіна Н.


  Заняття фітнесом, як здоровий спосіб життя

Поняття «фітнес» кожен розуміє по-своєму. Для одних це вид спорту, за допомогою якого можна створити ідеальну фігуру, для інших - це модна тенденція, спосіб провести вільний час, а для третіх - спосіб життя, без якого вони не є чимось в сучасному світі. Якщо заглянути в словник, можна виявити, що слово «фітнес» народилося від англійського виразу «to be fit», що означає «бути у формі».

Фітнес - не просто заняття фізичною культурою. Це ціла система, в яку входить правильне харчування, дотримання режиму, ставлення до свого здоров'я і навіть особливе ставлення до оточуючого нас світу.

Що може бути цінніше красивої фігури, звичайно здоров'я! У фітнесі основа всього - це як раз здоров'я. Фітнес це не прагнення до спортивних змагань, це не прагнення будь-якими способами, навіть калічачи себе, перемогти.

Це спосіб життя, ми б так це назвали. Людина починає відчувати смак до життя, з'являється енергія, краса, молодість, світ забарвлюється в яскраві фарби. Це прищеплення людині здорового способу життя, всі вправи та заняття безпечні і несуть колосальну користь для фігури і для організму в цілому.

Фітнес це і дієта, спеціально підібрана під конкретну людину, виходячи з його віку, стану здоров'я, особливості фігури. Займаючись фітнесом регулярно, ви станете сильним, струнким, впевненим, рішучим, позбудетеся комплексів і навіть навчитеся ставити і домагатися своїх цілей.

Усередині з'явиться гармонія, єднання розуму, душі і тіла. Людина, що займається фітнесом, починає дихати на повні груди, починає жити повноцінним життям і отримує величезну радість від перемоги над собою, над своєю лінню і неробством.

Такі заняття допомагають впоратися зі стресами, захищають від соціальних і екологічних потрясінь.Скажемо більше - заняття продовжують життя! І ось чому, займаючись спортом, ви знімаєте напругу, покращуєте самопочуття і зміцнюєте життєвий тонус. Ваша фігура стає ідеальною, і ви можете вести повноцінне життя.

Так само очевидно, що разом з тілом зміцнюється і дух. Тіло стає привабливим, поліпшується постава, з'являється талія, розпрямляються плечі, забирається жир.

Поліпшується метаболізм, а значить йдуть ненависні зайві кілограми, м'язів стає більше, а значить і калорій спалюється більше. І спалюються вони, при постійних заняттях фітнесом, не тільки під час тренувань, а й цілодобово.

Користь фітнесу очевидна, він підходить всім і займатися ним можна в домашніх умовах. Таких людей стає все більше і більше. Для цього не обов'язково купувати дорогі тренажери, а можна просто вивчити найосновніші нехитрі вправи і виконувати їх хоча б під час рекламної паузи, коли дивитеся улюблене кіно або програму.

Повірте, що результат з'явиться дуже скоро. Ви забудете що таке слабкість, сонливість, втома, а будете енергійно виконувати всі поставлені на день завдання і енергія битиме через край.

Підготували:

Баркалова Т.,  Нарожна Ю.

«Правильне харчування – запорука успіху»

 

                                      Бог створив людину, а біс – кухарів.

 

                                                    Народна приказка

 

 «Все є добро і все є зло, – говорив великий лікар старовини Парацельс, – важлива тільки міра». Ці слова відносяться до живлення, напевно, більше, ніж до якого-небудь іншому явищу людського життя. Те, що від характеру живлення залежить якість людського існування, сьогодні є банальною істиною. Проблема тут, проте, в тому, що абсолютно будь-який продукт може бути для нашого організму як джерелом цілющої сили і здоров'я, так і смертельною отрутою, що отруює його фізичну плоть і що відносить душевне здоров'я.

 

Ще Гіппократ визначав медицину як мистецтво наслідування лікувальній дії природи, а продукти харчування він називав ліками. Міняючи продукти харчування, ми можемо змінювати свій організм і фізично, і психологічно.

 

Здорове харчування нам необхідно не тільки для того щоб схуднути або скинути пару зайвих кілограм. Існує безліч причин, чому потрібно правильно харчуватися, про яких ви навіть не чули. Всі вони пов'язані з нашим здоров'ям і благополуччям, так що приготуйтеся викинути половину вмісту холодильника.

 

Основні правила харчування, які кожен повинен не тільки знати, але і виконувати.

 

Не рекомендується:

 

1. Об'їдатися. Згадуйте частіше народне прислів'я: «Від помірної їжі – сила, від рясної – могила».

 

2. Багато пити безпосередньо перед, в час і після їди.

 

3. Вживати коров'яче молоко (молоко підходить дітям і літнім людям). У дорослої людини в організмі немає ферментів, здатних розщеплювати молоко, і тому воно не перетравлюється. Крім того, молоко дає багато слизу, із-за чого люди, що часто вживають молоко, страждають на простудні і легеневі захворювання.

 

4.  Є в стані втоми, перед роботою, коли ви змерзли або перегрілися, стурбовані, повні страху або гніву, при лихоманці, болях.

 

 5.  Пити соки між їжею. Сік – це їжа.

 

 

 

7 причин, навіщо правильно харчуватися:

 

  •  Щоб підвищити власну ефективність.
  • Правильно харчуватися, щоб поліпшити настрій.
  • Щоб оздоровити серце.
  • Щоб захиститися від хвороб.
  • Щоб поліпшити спортивні результати.
  • Щоб зберегти молодість.
  • Щоб продовжити своє життя.

 

Отже, правильне, корисне харчування володіє безліччю позитивних ефектів,

які роблять наше життя довше, щасливіше і здоровіше.

Підготуала:

Лондарь Х.


Бути здоровим – модно чи вигідно?!

Зараз модно і вигідно бути здоровим. Модно тому що багато публічних людей (політики, кіноактори, телеведучі) демонструють здоровий спосіб життя.

Замислюватися і займатися своїм здоров'ям треба звичайно не лише тому, що це модно, а головне, тому що це вигідно і полегшує наше життя. Якщо ви працюєте по найму, керівництво, навряд чи заохочуватиме працівника, в якого в місяць тиждень лікарняного. Якщо ви займаєтеся власним бізнесом і маєте пристойно стабільний дохід, – ах як хочеться по можливості довше насолоджуватися навколишнім світом.

Перш за все, треба запам'ятати чинники, які впливають на здоров'я.
Спадковість. З цим чинником важко сперечатися, але є декілька зауважень. По спадку передається не самі хвороби, а схильність до них. Схильність переходить в хворобу лише за «сприятливих» умов, а ось ці умови створюємо ми самі. У кожній сім'ї є певний режим життя і живлення. Фахівці довели що важливим чинником при розвитку наприклад гіпертонічної хвороби служать наші щоденні звички. Як харчувалися батьки, так само харчуватимуться діти, і це сприятиме розвитку хвороби. Від спадковості ми плавно переходимо до другого компонента здорового способу життя.

Харчування. Різні системи харчування віддають перевагу одним продуктам, ігноруючи інші. На сторінках журналів йде постійна суперечка: що означає оптимальний щоденний раціон. Суперечка на цю тему продовжуватиметься ще довго, але, проте, вже вироблено багато загальних правил, які необхідно дотримувати при здоровому способі життя.

Переходите на триразове харчування (сніданок, обід і вечеря). На обід повинно доводитися – 50% від добового об'єму їжі. На сніданок і вечерю – по 25%.
Більшість фахівців все-таки не радять їсти перед самим сном.
Незважаючи на власні вподобання в харчуванні, обов'язково з кожною їдою з'їдайте порцію овочевого салату.

Фрукти необхідно їсти по сезону і за 20-25 хвилин до основної їди.
Випивайте в добу 1,5-2 літри чистої води. Воду радять пити до їди і через 2 години після.

Ці основні, прості і дуже ефективні правила, дотримання яких сприятиме збереженню вашого здоров'я.

Наступний компонент здорового способу життя – помірне фізичне навантаження. Нестача в русі (гіподинамія) сприяє розвитку багатьох хвороб, її називають навіть – вбивцею 21 століття. Необхідний мінімум рухової активності можна добитися навіть не відвідуючи фітнес клуби і спортзали. Звичайно якщо у вас певна мета: схуднути, набрати м'язову масу, збільшити гнучкість суглобів і м'язів – вам дорога у фітнес центри. Якщо вас цікавить профілактика – вистачає 15 хвилин вранці і увечері. Конкретний набір вправ для цих міні тренувань ми давати не будемо, але загальні рекомендації вкажемо.

Ранкова зарядка – декілька вправ для гнучкості хребта і основних суглобів організму, розтягуємо основні групи м'язів (ноги, плечовий пояс, спина).
Вечірня зарядка – декілька вправ для декомпресії (розтягування) хребта і збільшення його гнучкості, розминаємо основні суглоби організму, робимо декілька силових вправ. Вечірнє тренування – активніше і насиченіше.

Правильний позитивний настрій. Багато фахівців із здорового способу життя виділяють цей чинник як основний. Всі ми знаємо про шкоду для здоров'я негативних емоцій, але як від них позбавитися. Хочемо ми цього чи ні, негативні емоції накопичуються в нашому організмі, викликаючи стреси і хронічні хвороби. Ефективний спосіб боротьби із стресами – активне заняття спортом, особливо якщо це командний ігровий вид спорту. Учені стверджують, що наші м'язи спалюють не лише калорії, але і наші стреси.

Знайдіть для себе цікаве заняття (хобі). Дуже серйозна шкода своєму здоров'ю наносять люди, які постійно думають про свої проблеми, – відволічіться, а потім з новою силою беріться за вирішення насущних завдань.

Відповідальність за власне здоров'я кожен з нас повинен узяти на себе. Якщо ми цього не зробимо добровільно, то хвороби змусять нас це зробити примусово.

Успіхів вам і всього найкращого!

Підготували:

Солошенко Ю., Обломій А.


Подивіться

на себе в дзеркало!
Ноги ідеально підходять для бігу і ходьби, руки для кидання, утримання тягарів, для плавання. У русі людина прекрасна.
1. Найважливіша причина, по якій слід займатися спортом, це необхідність зміцнити здоров'я, посилити серце.
2. Коли ви активно займаєтеся фізичними вправами через кров кисень потрапляє буквально в кожну клітину тіла.
3.
Заняття спортом тонізують м'язи, роблять їх сильними і витривалими.
4.
Занятия спортом також укріплюють віру в свої сили, підвищуютьовышают самооцінку
5.
гарна фізична підготовка допомагає людині швидше  відновитися після перенесених захворювань

 

 

              Студенти ЛПК впевненні, що ви  захочете займатися спортом для того, щоб відпочити або підвищити настрій!

Підготували:

Носкова К, Перечепидорога Д.